Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne? To jeśli już urządzenie wielofunkcyjne to może kolor ... Tylko czy urządzenie atramentowe czy laserowe?

Z tymi pytaniami borykamy się przed zakupem urządzenia do biura. Co nami kieruje ... zawsze szukamy najtańszych urządzeń. Pamiętaj, że cena zakupu to zaledwie 15% całkowitych kosztów inwestycji, a cena zakupu jest zawsze wprost odwrotna do kosztów eksploatacji. Najważniejsze - nie szukaj urządzenia, szukaj ROZWIĄZANIA.

Zazwyczaj tylu specjalistów ilu zapytany, tyle różnych uzyskamy odpowiedzi. Nie szukajmy porady w marketach elektronicznych, wybierzmy autoryzowanych przedstawicieli sprzętu biurowego, najlepiej prowadzących serwis kserokopiarek i drukarek. Nikt nie doradzi nam lepiej niż technik serwisu z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży.

Co zyskujemy dokonując zakupu w autoryzowanym serwisie?

- Profesjonalne doradztwo

- Przejrzysty obraz Całkowitych Kosztów Utrzymania (to aż 85% kosztów inwestycji)

- Dostarczenie urządzenia na miejsce

- Montaż, instalację, konfigurację oraz szkolenie

- Gwarancję w miejscu instalacji

- Wszystko w cenie ROZWIĄZANIA

 

Jeżeli wyszukałeś lokalnego dostawcę, przed wizytą przygotujmy się do rozmowy.

1. Zaplanujmy budżet (orientacyjnie). Powiedz o nim doradcy, z którym będziesz rozmawiał, ponieważ może okazać się, że będziesz miał ogromne wymagania, a twój budżet będzie wynosił zaledwie 1000 zł netto.

2. Podstawowa sprawa - przeznaczenie urządzenia. Musimy wiedzieć, do czego będzie nam służył sprzęt.

3. Ustalmy jaki format urządzenia nas interesuje, A4 czy A3.

4. No właśnie ... KOLOR czy MONO ? Trudny wybór, ale przy dzisiejszych rozwiązaniach niektórych producentów, możesz wybrać urządzenie kolorowe, ale sporadycznie korzystać z trybu kolorowego, pracując jedynie w trybie mono i nie ponosząc przy tym wyższych kosztów w przeliczeniu na jedną kopię.

5. Określ miesięczną ilość wykonywanych wydruków i kopii, zarówno w kolorze jak i w mono.

6. Bądź otwarty na nowe rozwiązania, jeśli usłyszysz markę urządzenie, o której nie słyszałeś, np w telewizji, nie mów NIE.

7. NIE PORÓWNUJ CEN INTERNETOWYCH Z CENAMI W SALONIE! Internet nie zapewni Ci takiej obsługi jak autoryzowany serwis. PAMIĘTAJ, ŻE ZA CENĄ IDZIE JAKOŚĆ I GWARANCJA. Całkowity koszt inwestycji to nie tylko zakup (koszt zakupu to zaledwie 15%), to również koszty serwisowe i eksploatacyjne (pozostałe 85% inwestycji). Zsumuj łączne koszty za okres np 5 lat i porównaj. Zastanów się czy, kupiłbyś samochód przez internet ... kserokopiarka to urządzenie eksploatacyjne o wysoko zaawansowanej elektronice i mechanice, bez serwisu nie poradzisz sobie sam, a jednoczenie stracisz gwarancję producenta.

 

Zestawienie najtańszych rozwiązań biurowych pod kontem eksploatacji:

Zestawienie uwzględnia:

- stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych nie wliczając papieru

- wszystkie koszty materiałów eksploatacyjnych

- koszty serwisu

Marki:

● UTAX / Kyocera - koszt kopii mono już od 1,5 grosza.

● UTAX / Kyocera - Koszt kopii kolorowej już od 8 groszy.

● Konica Minolta - koszt kopii mono również od 1,5 grosza.

● Konica Minolta - Koszt kopii kolorowej już od 7 groszy.

 

Dla zobrazowania - droższy jest wydruk na najbardziej popularnej drukarce HP 1020 lub P1002 na tanim zamienniku, gdzie uwzględniając toner w cenie zakup ok. 47 zł netto, koszt jednej strony to aż 3 grosze (2x drożej niż UTAX lub Konica Minolta).

 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com